Kurs na prawo jazdy kategorii B

TEORIA

→CZĘŚĆ TEORETYCZNA

Częśc toretyczna przeprowadzona jest w formie wykładów i ćwiczeń w zakresie podstaw kierowania pojazdem i uczestnictwa w ruchu drogowym, a także naukę udzielania pierwszej pomocy.

30 godzin
PRAKTYKA

→CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

Część praktyczna Jest przeprowadzana w ruchu miejskim, ruchu poza obszarem zabudowanym oraz na placu manewrowym.

30 godzin
OPŁATY

Cały kurs 2399 zł / kurs praktyczny w tym 150 zł teoria w placówce współpracującej z nami.

Kurs praktyczny 2249 zł po zdanym egzaminie Państwowym Teoretycznym

Uczniowie/studenci 100 zł rabatu

Jazda doszkalająca 80 zł / godzina

Dla osób, które nie mają czasu na załatwienie formalności związanych z wypełnieniem wniosku o PKK i złożeniem go w Urzędzie Miasta oraz formalności w ośrodku egzaminacyjnym, nasza Szkoła załatwi to za Ciebie.

Będzie potrzebne tylko Twoje upoważnienie.

Formalności urzędowe PKK –100 zł

Formalności w ośrodku egzaminacyjnym- 50 zł

promocja

Zapiszcie się na kurs we dwoje lub więcej, a każdy z Was otrzyma jedną godzinę jazdy gratis

Osoby niepełnoletnie po numer PKK muszą iść z rodzicem, mogą go uzyskać maksymalnie 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku dla danej kategorii prawa jazdy. W przypadku kategorii B jest to 17 lat i 9 miesięcy.

proces po kolei
lekarz

Należy umówić wizytę do lekarza uprawnionego do wykonywania badań kandydatów na kierowców. Znajdziesz takiego prawie w każdej placówce medycznej. Koszt to 200zł. Niezależnie od placówki.

Takie badania można zrobić również w jednej z placówek, do której kierujemy Cię na kurs teoretyczny.

Jeśli jesteś chętna/y możemy pomóc Ci w zorganizowaniu takiej wizyty. Trwa ona niedługo, a orzeczenie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami będzie niezbędne w urzędzie, gdy zawnioskujesz o wydanie numeru PKK.

pkk

czyli złożenie wniosku o wydanie Numeru Profilu Kierowcy

składasz go w:

Urzędzie Miasta – jeśli mieszkasz w mieście na prawach powiatu, a dokładnie w Wydziale Komunikacji.

Urzędzie Starostwa Powiatowego w swoim miejscu zamieszkania.

musisz mieć ze sobą:
orzecznie lekarsie
dowód osobisty/paszport
– zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm

Po nadaniu i odebraniu numeru PKK, dzwonisz do nas. Pomożemy w wybraniu najlepszej opcji dla Ciebie i podjęciu decyzji, jeśli chodzi o odbycie teorii.

Kurs teoretyczny 30 godzin- dwie opcje/ kurs praktyczny 30 godzin
BAJER

→ Pierwsza z opcji:

My umawiamy Cię na kurs teoretyczny, a po jego ukończeniu dzwonisz do nas.

Umawiamy się na jazdy. Po zakończeniu szkolenia praktycznego, zdajesz egzamin praktyczny wewnętrzny u naszego Instruktora, dopiero po nim możesz umówić się na egzamin teoretyczny państwowy /zewnętrzny/.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku, czeka Cię już ostatni, czyli egzamin państwowy praktyczny /zewnętrzyny/.

ONLINE

→ Druga z opcji:

Po otrzymaniu profilu kierowcy PKK możesz
od razu zapisać się na egzamin teoretyczny państwowy. Jeśli zdecydujesz się na taką opcję, wówczas za cały kurs płacisz mniej, czyli 2249 zł.

Dopiero po jego zdaniu zapisujesz się do nas na kurs praktyczny/jazdy/, a zaraz po jego zakończeniu i zdaniu egzaminu praktycznego wewnętrznego u naszego Instruktora, możesz podejść do egzaminu państowego praktycznego/zewnętrznego/.

Jeżeli zamierzasz samodzielnie przygotować się do testów, to najpierw wyrabiasz PKK i we własnym zakresie uczysz się teorii, zapisujesz się na państwowy egzamin teoretyczny np. przez system info-car.pl, a po jego zdaniu zgłaszasz się do swojego ośrodka szkolenia kierowców na 4 godziny pierwszej pomocy i 30 godzin jazd.

Po pozytywnym zdaniu egzaminu państwowego WORD /Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego/ wysyła informację do właściwego urzędu. Należy wnieść opłatę 100,50 zł. Bez niej nie będzie możliwości odebrania prawa jazdy, ponieważ dokument nie zostanie zamówiony. Na prawo jazdy czekasz do 9 dni roboczych.